.

Biografia

 

 

 Kije powstały w 2001 roku w Toruniu z inicjatywy Sławomira Ciesielskiego, perkusisty Republiki. Pomysł stworzenia zespołu, w którym główną rolę będą pełniły instrumenty perkusyjne powstał dużo wcześniej, jednakże zgromadzenie odpowiedniego arsenału instrumentów i dobór muzyków okazały się dość czasochłonne. Kije zadebiutowały otwierając I Koncert Pamięci Grzegorza Ciechowskiego, 21 grudnia 2002 roku w toruńskim klubie “Od Nowa”.

W maju 2003 roku zespół dokonał nagrań w studiu radia “Pik“ w Bydgoszczy, po czym praktycznie przestał istnieć. Okazjonalnie wystąpił jeszcze podczas II Koncertu Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w grudniu 2003 roku w toruńskiej “Od Nowie”.

W 2004 roku po zmianie składu i serii intensywnych prób Kije osiągnęły gotowość koncertową. Zyskały też nową jakość brzmienia, a to dzięki instrumentom, takim jak Stick Chapmana oraz samplery. Pierwszy koncert w nowym składzie Kije zagrały w klubie “Parlament” w Gdańsku, 16 września 2004 roku, a w grudniu 2004 roku na III Koncercie Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu.

20 lutego 2006 roku zespół wystąpił w “Od Nowie” w Toruniu, a w czerwcu 2006 roku Kije zarejestrowały w bydgoskim radiu “Pik” część nowego materiału muzycznego, przewidzianego na debiutancką płytę.

 

 

 

wstecz

 

fotkiBiografia fotkiBiografia